Haber

Menderes Engel Tanımıyor

Menderes Manisiz Ömür Derneği kuruluş süreçlerini tamamladı. Menderes Kasabalı Restaurant’ta gerçekleşen program ağır iştirak ile gerçekleşti.

Menderes Manisiz Ömür Derneği Kurucu Lider Emrah Görenti: “Menderes’te uzun yıllardır eksikliğini tamamlamak ismine attığımız bu birinci adımda heyecanımızı paylaştığınız için çok mutlu olduğumu söyleyerek sözlerime başlamak istiyorum. Menderes’teki engellilerin ömrünü destekleyen altyapı, eğitim ve tanımlamaların tekrar düzenlenmesi, engelli ve manisiz tüm hemşehrilerimizin ortak yaşama kültürünün oluşması emeliyle bu derneği kurduk.

Bu derneğin kurulmasındaki en temel hedefimiz, ilçemizde yaşayan engelli kardeşlerimizin durumunu tespit etmek, biz engellilere hizmet vermek üzere çıkarılmış maddeleri takip etmek ve lokal idarelerin engellilere yönelik verdikleri hizmetleri araştırmak. Gerçek eğitim, yapan yasal düzenlemeler ve toplumdaki engelli tarifinin dönüşümü ile hayatın içinde daha çok var olan, üretime katılabilen engelliler, hayata yeni bir vizyon, farkındalık ve kararlılık katacaktır. Her alanda ayrımcı uygulama ve düzenlemelerin giderilmesini, hayatlarını sürdürebilmeleri ve yakınlarından sonra bakımlarının sağlanması, resmi daireler, özel kurumlar ve Belediyenin Hayat alanlarının Manisiz hale getirmesinin sağlanması, toplumunun öteki kesitleriyle eşit hak ve imkanlara sahip, özel ihtiyaçları daima dikkate alınan, özgür üretken bireyler olarak toplum ömrüne faal iştiraklerini sağlamaktır. Birinci başta komşu ilçelerimiz Buca, Gaziemir, Karabağlar, Seferihisar, Selçuk ve Torbalı olmak üzere hoş İzmir’imizin tüm ilçelerindeki engelli dernekleri ile irtibat halinde olacağız.

Onlar sorunlarla nasıl başa çıkmış fikir alışverişlerinde bulunacağız. Yalnızca tabela derneği olmak istemiyor gerçek manada meselelere tahlili en hakikat formda bulmak için uğraş göstermek istiyoruz. Manisiz Ömür Derneğimizin çalışmalarıyla Menderes’te günlük hayatta karşılaştığımız zorluklarla gayret ederek “yardıma muhtaç” konumdan “kendi kendine yetebilen” bir bireye dönüşmek için daima birlikte çalışacağız. Bu alanda yapacağımız çalışmalara öncülük eden, farklı disiplin ve meslek alanlarında uzman, birçok uzman ve istekli, kıymetli projelerimizin uygulanmasında etkin vazifeler alarak hayallerimizi gerçekleştireceğimize inancım tamdır. Engelli, manisiz tüm vatandaşlarımızla birlikte, Manisiz Menderes için Menderes Manisiz Ömür Derneği’ni kurduk. Menderesliler ismine güzel olmasını diliyorum.” açıklamasında bulundu.

GÜÇLÜ KADRO
Emrah Görenti Başkanlığında kurulan dernek idare şeması şu halde; Lider Yardımcıları Mesut Keyik (Psikolog, Öğretmen) ve Nurten Özbay Yıldız (Fizyoterapist), Sayman Zeki Günaydın (bankacı) ve Zeki Ağrali (Rehabilitasyon işletme Müdürü) Sekreterler ise Emine Bahar Soylu (hemşire) ve Gülşah Çavuşlu (Rehabilitasyon Koçu) oldu. Konuşmanın akabinde dernek tüzüğü iştirakçilere sunuldu, imza merasimi ve misyon bildirim mazbatası takdimlerinin akabinde program sona erdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu