Haber

Satranç Gençler İl Birinciliği Müsabakaları Trabzon’da Yapıldı

Satranç Gençler İl Şampiyonası (AB) müsabakaları Trabzon’da yapıldı.

Trabzon Gençlik ve Sporİl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, 2022-2023 eğitim-öğretim yılı okul sporları etkinlik programı kapsamında düzenlenen yarışmalara 53 okuldan 281 sporcu katıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Trabzon’da satrançta lisanslı sporcu sayısının rekor seviyelerde olmasından memnuniyet duyduklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Satrancın odaklanmayı artırması, hafızayı güçlendirmesi, stratejik hareket etmesi, hayal gücünü ve ufku geliştirmesi gibi birçok faydası vardır. Okullarımız ve öğrencilerimiz Türk sporunun altyapısını oluşturan çok değerli bir unsurdur. Bu etkinliklerde yer alan çocuklarımız birbirleriyle kıyasıya yarışmışlardır. Her maçta farklı atılımlar yaparak diğerlerini yürekten kutluyorum.Başta dereceye giren tüm sporcularımızı kutluyor, emeği geçen öğretmenlerimize, okullarımıza, velilerimize ve hakemlerimize teşekkür ediyorum.”

Beşirli Spor Kompleksi Satranç Salonu’nda gerçekleştirilen müsabakalar sonunda kategorilerinde dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyaları verildi.

haberlacin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu