Haber

Menemen’de eğitime büyük destek

MENEMEN’DE EĞİTİME BÜYÜK DESTEK
MENEMEN’DE HER ÖĞRENCİYE 1000 TL DESTEK
Eğitime dev bir destek daha Menemen Belediyesi’nden geldi. Eğitime yaptığı yatırımlarla öğrenci dostu bir şehir olarak öne çıkan Menemen Belediyesi, anaokulundan ilkokul, ortaokul ve liseye kadar ilçedeki tüm öğrencilere 1000 lira destek ödemeye başlıyor. Ödemeler Kasım ortasına kadar tamamlanacak. Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, “Yaşadığımız şehre duyduğumuz sevgi ve saygı nedeniyle çocuklarımızın ve gençlerimizin gelecekleri konusunda kendimizi sorumlu hissediyoruz. Onların eğitim hayatlarına bir nebze olsun destek olabilirsek ne mutlu bize.”
DESTEK YAĞMURU
Menemen Belediyesi eğitime yaptığı yatırımlarla örnek olmaya devam ediyor. LGS ve YKS’ye girecek öğrencilerin sınav ücretlerinin ödenmesi, üniversite sınavını geçenlere ve bu yıl üniversiteden mezun olan gençlere 5000 lira can simidi ödemesi, 6 bini aşkın öğrenciye dijital eğitim paketleri dağıtılması, yeni şubelerin eklenmesi MEBGEM, Ege’nin en büyük organizasyonudur. Kütüphanelerinin yapımına başlayan ve bu kütüphanelerde eğitim görecek öğrencilere ücretsiz çorba ve pasta dağıtacağını açıklayan Menemen Belediyesi, öğrencilerin ve velilerin yüzünü güldürecek yeni çalışması için düğmeye bastı.
ÖDEMELER IBAN İLE YAPILACAK
Menemen Belediye Meclis toplantısında Cumhur İttifakı ve bağımsız belediye meclis üyelerinin oy çokluğuyla alınan karar doğrultusunda, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lisede öğrenim gören her öğrenciye bin lira eğitim desteği ödenecek. . Ödemeler velilerin dolduracakları formlarda belirttikleri IBAN numaralarına yapılacak ve Kasım ayı ortasına kadar tamamlanacak.
“GENÇLERİMİZİN GELECEĞİ İÇİN SORUMLUYUZ”
Eğitime destek vermenin en büyük öncelikleri olduğunu belirten Menemen Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Pehlivan, “Menemen Belediyesi olarak bu şehrin çocuklarına ve gençlerine iyi bir gelecek sunmanın sorumluluğunu hissediyoruz. Bu sorumluluk çerçevesinde kente katkı sağlamak istiyoruz. çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişimi ve başarısı, Menemen’i eğitimde marka haline getirmektir.” Bunu yapabilmek ve ilçemizden bilimde, sanatta, sporda ülkemizde ve hatta dünyada adından söz ettirecek başarılı isimler çıkarmak istiyoruz. Geçtiğimiz ay İzmir’de düzenlenen Teknofest’te gördük ki Türk gençliği, biraz destek aldıktan sonra SİHA’ları, KAAN’ları, robot elleri üretebilecek. “İnsansız deniz araçları ve birçok farklı teknolojik ürün tasarlıyor ve ülkemizi gururlandırıyor. Bu süreçte vermiş olduğumuz ve vermeye devam edeceğimiz hizmetlerle gençlerimizin geleceğine bir nebze olsun destek olabilirsek ne mutlu bize.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu