Haber

Manisalılar ikinci tur seçimler için sandık başına gidiyor.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 1 milyon 107 bin 127 Manisa seçmeni ikinci cinsiyet oylaması için yeniden sandık başına gitti. İkinci tip seçimlerde iki adayın bulunduğu zarfın katlanması gerekmediği için oy verme işlemlerinin daha hızlı ilerlemesi dikkat çekti.

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın Millet İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın 49,52 oy alması nedeniyle Manisa halkı ikinci turda yeniden sandık başına gitti. Kemal Kılıçdaroğlu, yüzde 44,88, adaylar ise yüzde 50’yi geçemedi. 3 bin 573 sandıkta 1 milyon 107 bin 127 seçmenin oy kullandığı Manisa’da da güvenlik önlemleri sıkı tutuluyor. İl genelinde seçim güvenliği için 4 bin 596 polis ve jandarma görev yapıyor. Oy pusulalarında belirtilen okullarda vatandaşlar oy kullanmaya başladı.

Öte yandan ilk tabiplik seçimlerinde milletvekillerinin bulunduğu zarfın uzunluğu ve katlamada zaman kaybı nedeniyle sandık başlarında uzun kuyruklar oluştu. İkinci tip seçimlerde iki adayın bulunduğu zarfın katlanması gerekmediği için oy verme işlemlerinin daha hızlı ilerlemesi dikkat çekti. – MANİSA

gelibolu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu