Haber

CHP’li Ali Şeker’in ardından Mahmut Tanal’a saldırı

Urfa’da sandıktaki usulsüzlüklere itiraz eden CHP Milletvekili Ali Şeker’in darp edilmesinin ardından Şeker’in dövüldüğü sandığa giden Urfa Milletvekili Mahmut Tanal da saldırıya uğradı.

Tanal, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“İstanbul Milletvekilimiz Ali Şeker, Şanlıurfa Eyyübiye Karaali Mahallesi’nde kaçak oylamaya karşı çıktığı gerekçesiyle bir grubun saldırısına uğradı. Şu anda Karaali’de bekliyoruz. Bana da saldırı oldu. Burada bir devlet zaafı var! Tehdit ve saldırılara boyun eğmeyeceğiz, sandıkları koruyacağız! Haklıyız, kazanacağız!”

VALİLİK GÖREVLENDİRİLDİ

Tanal, sabahın erken saatlerinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, sandıkların güvenliğinin sağlanması için Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü ve Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı’na seslendi. Tanal, “Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü, Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı’na sesleniyorum. Şanlıurfa’da sandıklarda güvenlik tedbirinin alınmaması nedeniyle meydana gelebilecek her türlü istenmeyen olaydan Şanlıurfa Valisi, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü, Şanlıurfa İl Jandarma Komutanı sorumludur!” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu