Haber

İstanbul Valisi Davut Gül Avcılar’da öğrencilerle buluştu

İSTANBUL Valisi Davut Gül, Avcılar’da ilkokul ve ortaokul öğrencileriyle buluştu. Vali Gül, İstanbul’daki öğrencilere yönelik 4 proje daha hazırladıklarını söyledi.

İstanbul Valisi Davut Gül, Avcılar’daki Abdulkadir Uztürk İlkokulu ve Ortaokulu’nun ardından Endüstri Meslek Lisesi’ni ziyaret etti. Vali Gül, Avcılar Öğrenci Konseyi toplantısına katılarak öğrencilerle sohbet etti ve fotoğraf çektirdi. İstanbul Valisi Gül, öğrencilere her hafta mutlaka bir kitap bitirmeleri ve her gün 21.00-21.30 saatleri arasında aileleriyle birlikte kitap okumaları gerektiğini söyledi.

Vali Gül, ziyarette yaptığı konuşmada, İstanbul Valiliği olarak il genelindeki okullarda uygulanmak üzere 4 farklı proje hazırladıklarını belirtti. Projeler hakkında bilgi veren Gül, “‘Okuyorum İstanbul Okuyor’ projesi ile amacımız okullarda kütüphane kurmak, okullara kitap sağlamak ve verdiğimiz kitapların veli, öğretmen ve öğretmenler tarafından okunmasını sağlamaktır. ‘İstanbul Öğrenci Toplulukları’ projemiz ile okullarda, ilçelerde ve okullarda kütüphaneler kurmayı hedefliyoruz. “Öğrencilerin karar alma süreçlerine geniş ölçekte katılmalarını, merhametli ve vicdanlı olmalarını istiyoruz. ‘Spor Şehri İstanbul’ projesiyle çocuklarımıza okullarda yetenek taraması yaparak lisanslı sporcular yetiştirmek istiyoruz. Son olarak enstrümansız okul kalmayacak diyerek çocuklarımızın okullarda enstrüman çalmasını hedefliyoruz.” dedi.

MUHTEŞEMLERLE GÖRÜŞME

İstanbul Valisi Davut Gül daha sonra ilçedeki bir otelde düzenlenen muhtarlar toplantısına katıldı. Toplantıda Avcılar Kaymakamı Kemal İnan, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ve diğer kamu kurumu yöneticileri de hazır bulundu. İlçedeki 10 muhtar tek tek sorunlarını anlattı. Muhtarlar, sokak köpekleri ve elektrik kesintileri nedeniyle sorunlar yaşandığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu