Haber

İHH, deprem bölgelerine 166 TIR yardım malzemesi gönderdi

Kahramanmaraş’ta arka arkaya meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 10 ili etkiledi. Depremlerde; Kahramanmaraş, Adıyaman, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Malatya ve Hatay’da binlerce bina yıkıldı. Son tahminlere göre depremlerde 18 bin 342 kişi öldü, 74 bin 242 kişi de yaralandı.
İHH İnsani Yardım Vakfı, AFAD ve çok sayıda STK’nın koordinasyonunda depremin ilk saatlerinden itibaren bölgelerde yardım çalışmaları yürütüyor. 1447 kişiden oluşan İHH arama kurtarma ekipleri bugüne kadar yüzlerce kişiyi enkaz altından kurtardı.

devam eden çalışma

Arama kurtarma çalışmalarının yanı sıra bölgelere yönelik insani yardım faaliyetleri de yürütülüyor. İHH’nın Türkiye genelindeki temsilcilikleri ve insani yardım dernekleri, depremin yaşandığı illere takviye için seferber oldu. Binlerce gönüllünün görev aldığı, binlerce bağışçının destek verdiği çalışmalarda, depremden etkilenen illere ülkenin farklı şehirlerinden 166 TIR dolusu yardım malzemesi sevk edildi.

Tırlarda bulunan malzemeler ise şu şekilde: “Su, battaniye, ekmek, bot, mont, sandviç, kahvaltı paketi, börek, jeneratör, konserve, un, gıda kolisi, yatak süngeri, odun, pasta, meyve suyu, helva. , çocuk bezi, hijyenik kadın bağı, ıslak mendil, hasta bezi, kuru gıda, süt, kefen.”

Kentlere yeni yardım tırlarının gönderilmesi için çalışmalar Türkiye’nin dört bir yanında hummalı bir şekilde devam ediyor.

desteklemek

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın deprem bölgelerindeki yardım çalışmalarına destek olmak isteyen bağışçılar ZELZELE yazıp 3072’ye SMS göndererek 10 TL bağış yapabilirler. İHH’nın internet sitesinde veya banka hesaplarında açıklama kısmına “DEPREM” yazılması.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu