Haber

HBB Başkanı Savaş: ‘Kemal Kılıçdaroğlu parasız evi yıkılan herkese ev verecek’

HatayBüyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, “15 Mayıs’tan itibaren inşallah nefes alacak bir ortam olur. İnşallah hizmetlerimizi arttırarak devam edeceğiz. Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs Kazandığında, kanunu uygulayarak evi yıkılan herkese parasız bir ev verecek. Ama mevcut hükümet size yapacağı evleri satmaktan bahsediyor. Pazar günü oy kullanırken bunu unutmayın” dedi.

HBB Lideri Savaş, mahalle gezilerinde vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Önder Savaş, son ziyaretlerini Hassa’nın Buhara, Söğüt, Gülpınar, Küreci ve Deliçay mahalle ve köylerine yaparak, deprem sonrası Hatay’daki gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Başkan Savaş, son dönemde vergi ve su gelirlerinin düşmesi nedeniyle çalışmaları yürütmekte zorlandıklarının altını çizdi. Ziyaret ettiği mahallelerde 14 Mayıs seçimlerine değinen Savaş, şunları söyledi:

“İnşallah 15 Mayıs’tan itibaren nefes alacak bir ortam olur. İnşallah hizmetlerimizi artırarak devam ederiz. Bunun için 14 Mayıs seçimleri çok önemli. Çünkü bakanları, valileri cumhurbaşkanı atadı. Devlet 21 alıyor. mazotta milyar TL vergi var ama 29 milyar TL ile köylüye veriyorlar, böbürleniyorlar, 29 milyar TL neye yeter, sizden aldığını geri veriyor, 14 Mayıs’ta Kemal Kılıçdaroğlu kazanınca. , yasayı uygulayarak evi yıkılan herkese ev verecek. Ama şu anki iktidar yapacağı evleri size satmaktan bahsediyor. Pazar günü oy verin. Verirken bunu unutmayın.”

Ziyaretlerinde Hataylı çiftçilerin girdi maliyetlerinin her geçen gün arttığına değinen Lütfü Savaş, kısıtlı imkanlara sahip tüm çiftçilere destek olabilmek için kaliteli gübreleri ucuza ama nakit olarak satmak zorunda kaldıklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu