İş

FIFA, Web 3.0 ve Metaverse Oyunları Duyurdu

Futbol tutkunu oyunseverler, bundan birkaç ay evvel gündeme bomba üzere düşen bir haberle sarsılmışlardı. O denli ki FIFA’nın isim hakkını elinde tutan EA ile yollar ayrılmıştı. Yapılan resmi açıklamalar, dünyanın en popüler futbol oyunu serilerinden FIFA’nın birebir isimle bir daha olmayacağı manasına geliyor.

Gelen son haberler ise FIFA serisinin bambaşka bir boyutta devam edebileceğini düşündürüyor. Çünkü FIFA tarafından yapılan açıklamalarda, 4 yeni oyun üzerinde çalışmaların devam ettiği belirtildi. Bu oyunların en büyük ortak noktası, metaverse ve web 3.0 odaklı olmalarıydı. Gelin daima birlikte FIFA’nın duyurduğu yeni oyunlara bakalım.

İşte FIFA’nın web 3.0 ve metaverse tabanlı yeni oyunları

Şirket tarafından duyurulan oyunların birincisi “AI League” oldu. 4’e 4 müsabakalar yapılacak sıradan bir futbol oyunu olarak karşımıza çıkan AI League, oyuncuların teknik yöneticilik yapacağı bir üretim olacak. Karakterleri toplayıp bunları takas edebilecek olan oyuncular, kritik anlarda oyuna dahil olabilecek.

Bir öteki duyuru ise dünyanın en tanınan metaverse ekosistemleri ortasında yer alan Upland ile ilgiliydi. FIFA ile iş birliği yapan Upland, bu iş birliği kapsamında Katar 2022 Dünya Kupası finalleri için oluşturduğu özel içerikleri, metaverse ekosistemine ekledi. Böylece kullanıcılar, birtakım stadyumların replikalarını gezebilecek, kıyafet ve konut eşyası üzere eserler edinip, Upland’daki avatarlarını özelleştirebilecekler. Öte yandan; Phygtl isimli metaverse ekosistemi ile de iş birliği yapıldı. Bu iş birliği kapsamında Katar 2022 FIFA Dünya Kupası için özel içerikler oluşturuldu ve kullanıcılara sunuldu.

FIFA’nın üzerinde çalıştığı bir başka üretim ise “Matchday“. Bir kart oyunu olarak karşımıza çıkan Matchday’de arkadaşlarıyla karşı karşıya gelecek oyuncular, en yeterli olmaya çalışacaklar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu