Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Müslümanların ilk kıblesine yönelik alçakça hareketleri kınıyor, baskınların bir an önce durdurulmasına davet ediyorum.

İsrail yönetiminin tüm uyarılara rağmen yol açtığı şiddet dalgasının arkasında, içinde yaşadığı sıkışmışlığın yattığı anlaşıldı. Bu bir baskı siyasetidir.

Türkiye saldırılar karşısında sessiz kalamaz. Mescid-i Aksa’ya uzanmak, Harem’in kutsallığını ayaklar altına almak kırmızı çizgimizdir.

Filistinli kardeşlerimiz yalnız değiller.

EMEKLİLER İÇİN AKTİVİTELER

Dünyanın birçok yerinde emekliler terk edilirken ülkemizin en değer verilen vatandaşları oldular. Yeşil alanlar ve yürüyüş parkurları ile donattığımız tesisler öncelikle sizler için. Türk Yüzyılını birlikte inşa edeceğiz. Hayatın en ağır yüklerini geride bıraktıktan sonra emekliliğinize rahat bir şekilde devam etmek sizin hakkınız. Elbette bunu aldığınız emekli maaşı ile yapacaksınız. Eskiden emekli maaşları çok kötüydü. Biz iktidara geldiğimizde emekli maaşı 50 dolardı, son zamanlarda 400 dolara çıkardık. Yurtdışındakilerin emekliliğini kolaylaştırdık. Emeklilik ile ilgili süreçlerin elektronik devlet üzerinden yürütülmesini sağlayarak kuyruklardan kurtulduk. Tarihimizde ilk kez bayram ikramiyesi ödemesine başladık. Ramazan ve Kurban bayramlarında bin lira olarak başlayan bu ödemelerin tutarını 2 bin liraya çıkardık.

“Birileri taciz politikası yürütüyor”

Son günlerde birileri emekliler üzerinden sömürü politikası yönetmeye çalışıyor. Tıpkı maliye seçimlerinden önce kazandığı belediyelerden tek bir personelin bile ihraç edilmeyeceğine dair şeref sözü verdiği gibi. Bu kelime nerede? Toplu ulaşımdan suya kadar hizmetleri belediyelerinde ücretsiz yapma sözü verdiler. Onu da yapmadılar. Çiftçiye bedava traktör vereceğiz dediler onu da yapmadılar. Görünüşe göre artık gözleri emeklilerimizin üzerinde. Sormak istiyorum milletimize verdiğimiz onca sözü özellikle 20 yıldır verdiğimiz emeği tuttuk mu? Anladık. Çözeceğimizi sandığımız her sorunu çözdük mü? Çözdük. Eksiklerimiz olabilir ama tüm sözleri tutarak bir dönemi atlattık.

“AVRUPA’DAN PARA OLACAKLAR”

Bugün bile milletimizin yaralarını sarıyor, aşıyı yetiştirmeye çalışıyoruz. Bu kişi ülkenin yönetimini devralırsa, bu meblağ kelimelere değer mi bilmiyorum. Kesin olan şu ki, devlet bütçesinden maaş alan herkes o paranın gelecek ay hesabına yatıp yatmayacağını bilemeyecek.

Depremzedeler evlerine ne zaman döneceklerini bilemeyecekler. Yapılanları yok etmeye geliyorlar. Hastanelerimizin daha önceki halini hatırlayın. 2 gün sonra ekonomiyi mahvedecekler, sonra gidip Avrupa’dan para dilenecekler. Gidip IMF’den para dilenmedi mi? Memur maaşı neden ödenir? Peki 20 yılda bizde böyle bir durum gördünüz mü?

Çocuklarınızın geleceğini onlara teslim etmeyeceğinizi biliyorum. 20 yıl sonra Türkiye’yi küresel lobilere bağımlı hale getirmeyi düşünüyorlar.

 

 

KAYNAK: HABER7

haber-kozluk.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu