Haber

Akşener canlı yayında çok konuşulacak iddiası: Liderler yemeğine katılmadan ayrıldı

6’lılar tablosu, uzun müzakerelerin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olduğunu açıkladı. Kılıçdaroğlu’nun adaylığını başta kabul etmeyen ve Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu’nda ısrar eden ÂLÂ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, son anda masaya döndü.

ORTAK ADAY KILIÇDAROĞLU

Son görüşmenin ardından Saadet Partisi Genel Merkezi önünde kameraların karşısına geçen Millet İttifakı’nın 6 lideri Kılıçdaroğlu’nun adaylığını açıklarken, Meral Akşener’in mutsuzluğu yüz ifadesine yansıdı. Gazeteci Hande Fırat, CNN Türk’ün canlı yayınında Akşener hakkında tartışmalı bir iddiayı gündeme getirdi.

“AKŞENER YEMEĞİNE KATILMADI”

Fırat, adaylığın açıklanmasının ardından 6 liderin Saadet Partisi’nde akşam yemeğine çıktığını söyledi. Ancak Fırat’ın iddiasına göre Meral Akşener yemeğe katılmayarak Saadet Partisi’nden ayrıldı. Fırat, “Meral Akşener Saadet Partisi’nde yemeğe kalmadı. Akrabasını bilmiyorum ama şimdilik diğer başkanlar yemeğe gitti. Meral Hanım kalıp gitmedi. O yüzden diğer başkanlar gitti. Toplantıdan sonra birlikte akşam yemeği yediler ama Meral Akşener o masada yoktu.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu