Haber

AK Partili Baybatur’dan CHP’nin ‘İkinci Yüzyıl Vizyonu’na sert eleştiri

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) “İkinci Yüzyıl Vizyonu”nu “fiyasko” olarak nitelendirdi. Baybatur, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Başdanışmanı’ yaptığı Jeremy Rifkin’in bir ekonomist olduğunu belirterek, “İşçinin ve yoksulun mülk sahibi olmasına gerek yok, ihtiyaçlarını kiraya vererek geçinebilirler” dedi. Milletimize vaat ettikleri sefalet ve sefalet böyle bir vizyon olurdu.” dedi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, CHP’nin ‘İkinci Yüzyıl Vizyonu’nu değerlendirdi. CHP’nin Türkiye’yi ABD’den yönetme sözü verdiğini öne süren Baybatur, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşması, CHP’nin Atatürk’ün partisinde bir ekibi olmadığını, CHP’nin ithal danışmanlara bel bağlayacak duruma düşürüldüğünü gösterdi” dedi.

CHP’nin ‘İkinci Yüzyıl Vizyonu’nu ‘fiyasko’ olarak nitelendiren Baybatur, Kılıçdaroğlu’nun danışmanlığını yaptığı ‘Başdanışmanı’ Jeremy Rifkin’in Portekiz ve İspanya ekonomilerini krize sürüklediğini söyledi. Rıfkin’in “Herkesin mülk sahibi olması gerekmez, işçiler ve yoksullar emeğinin karşılığı olarak bir takım şeyleri kiralayabilirler. Şirketler ve mülk sahipleri hariç her şeyi kiraya vererek geçimlerini sağlayabilirler” tezini savunan bir iktisatçı olduğuna işaret eden Rıfkin, Baybatur, “Milletimize vaat ettikleri sefalet ve sefalet. Vizyon var mı? Dağ fare doğurdu” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’na, “Türkiye’de ekonomiyi yönetecek insan kaynağı yok mu?” Baybatur, “Bizim iktisatçılarımıza ne oldu, yabancı danışmanlar mı tuttunuz? Amerika’da kimlerle görüştünüz de devlet yönetimini emperyalizme teslim sözü verdiniz? 3-4 Türk bir araya gelince devlet kuruyor. CHP, kimlerle görüştünüz” dedi. İktidara talip olan, bir tek Türk evladı bulamıyor. Yazık” dedi.

Baybatur yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Ne başbakanlığım ne de Cumhurbaşkanlığım döneminde kaliteli bir ana muhalefet bulamadık, bu benim en büyük talihsizliğim” sözlerine de yer vererek, “Beklerken çok büyük hayal kırıklığına uğradık. işlerde ve hizmetlerde ilk kez rekabet edebileceğimizi umduğumuz bir vizyon beyanı için.” dedi.

CHP’nin vizyonunun milli değil, manda vizyonu olduğuna dikkati çeken Baybatur, “İktidara talip olan CHP, vizyonsuz vizyonuyla Türkiye Cumhuriyeti’nin anahtarlarını Amerikan kayyumuna teslim edeceğini ilan etmiştir. yeni bir Evrensel Dünya. Tarihi tersine çevirmektir. Kapitülasyonları yeniden başlatmaktır. “Bundan daha büyük felaket olamaz. IMF’den bile daha şiddetli ve beterdir. CHP’nin 2. Yüzyıl Vizyonu, Türkiye Cumhuriyeti’nin ekonomi yönetimini Amerikalılara teslim etmekten ibarettir” dedi.

Baybatur, Atatürk’ün “Bir devletin maliyesi bağımsızlıktan yoksun olunca, o devletin bütün hayati organlarında bağımsızlık felç olur” sözüne de dikkati çekti. ortakları, itaatkar politikalarla bir manda vizyonunu benimsemiştir. . Kendisini ‘milliyetçi’, ‘muhafazakar’, ‘dindar’ olarak tanımlayanların ‘6+1′ masasında’ ne diyeceğini kendisinin de merak ettiğini belirten Baybatur, “Hiçbir fikri olmayan bir yabancıyı takdim ediyorum. Vizyon olarak Türkiye, siyasi tükenmişlik ve çaresizlik demektir.Muhalefet yabancılara umut olurken Türkiye, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la prangalarını kırarak IMF defterini bir daha açılmamak üzere Mayıs 2013’te kapattı. siyasi, ekonomik ve askeri vizyonunu kendi belirleyen, bölgesinde ve dünyada söz sahibi bir ülke Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemizi çağdaş düzeyin üzerine çıkarma hedefimize emin adımlarla ilerlemeye kararlıyız. Yüzyılın Türkiye Vizyonu ile medeniyetler, milletimiz ve bu toprakların evlatları ile birlikte.” – MANİSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu