Teknoloji

Murano’nun ünü ülke sınırlarını aştı

MLBB resmi sunucusu Murano, yani Türk oyunseverlerin yakından tanıdığı Murat Dursun, Mobile Legends grubumuzla yurt dışında Türkiye’yi temsil etmeye devam ediyor.

Türkiye’de oyun tutkunlarının en çok ilgi gösterdiği oyunlardan biri olan Mobile Legends Bang Bang’in videolarını yayınlayarak yayın hayatına başlayan ve MLBB Türkiye yüzü olarak devam eden Murano, Mobile Legends Dünya Şampiyonası’nda yer almaya hazırlanıyor. .

MURANO KİMDİR (MURAT DURSUN)

YouTuber ve Resmi Mobile Legends sunucusu Murano MLBB olarak tanınan Murat Dursun, 08.07.1999 tarihinde Trabzon’da doğdu.

Sadabad Koleji’nde ilkokula giderken, babası Mustafa Dursun (inşaat mühendisi) Kabe imar projesi nedeniyle Arabistan’a taşınmış ve Murat Dursun hayatının 2 yılını Arabistan’da geçirmiştir.

Türkiye’ye dönen ve ortaöğrenimine devam eden Murat Dursun, spor kariyerine dünya şampiyonu sporcu Dilek Selçuk ile başladı. Halter sporunda kendini geliştiren Dursun, gelişimini kısa sürede tamamlayarak şampiyonalara katıldı. Türkiye şampiyonasında İstanbul birincisi olduktan sonra ikinci olan Murat Dursun, lisede halteri bırakmak zorunda kaldı.

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde bilgisayar mühendisliği okuduktan sonra teknolojiye olan ilgisi daha da artan Murat Dursun, üniversitenin son yılında YouTube kanalını açarak geniş bir hayran kitlesi edinmiş ve dünyaca ünlü Mobile Legends oyununu 2 kişilik YouTube’da barındırmaya başlamıştır. yıl.

Murano olarak tanınan e-sporcu, çeşitli turnuvalara da katılarak başarılarına her geçen gün bir yenisini ekledi. Murano, yani Murat Dursun, Endonezya’da Türkiye’yi temsil edecek olan “İncendio Supremacy” takımı ile artık Mobile Legends Dünya Şampiyonası’nda “M4 MLBB” Mobile Legends Türkiye grubunda yer alacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu