Haber

Adana’da yakalanan çetenin dolandırdıkları paraları altına çevirdiği ortaya çıktı.

Dolandırıp altına yatırım yaptılar

Mersin’de bir kuyumcuya giderek, Adana polisinin düzenlediği operasyonda yakaladığı “Sazan Sarmalı” çetesinin dolandırdığı 1 milyon 765 lirayı altına çevirdiği ortaya çıktı.

ADANA -Adana merkezli 3 ilde “Sazan sarmalı” idaresiyle 1 milyon 765 bin TL dolandıran çetenin, Mersin’de bir kuyumcu aracılığıyla parayı altına çevirdiği ortaya çıktı ve bu anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Siber Hatalarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı gruplar, halk arasında “komplo” olarak bilinen ‘komplo’ yöntemini kullanarak araç almak isteyenleri dolandıranlar hakkında soruşturma gerçekleştirdi. Sazan spirali”. Polisin yaptığı teknik inceleme sonucunda Y.Ö.’yü dolandıran çeteye operasyon düzenlendi. 1 milyon 765 bin TL. Adana merkezli, Mersin ve Batman’da yürütülen operasyonda ZB ve T.Ö. yakalanmış. Yakalananlar arasında ZB ve A.Ö. çete liderleri olarak görülüyorlar. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 6 şüpheli, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

“Anlaştığı kuyumcudan parayı altına çevirdikleri belirlendi.”

Sazan sarmalı operasyonunda çetenin, Mersin’deki bir kuyumcu aracılığıyla parayı altına çevirdiği belirlendi. Çeteye dahil olan A.Ö., Mersin’de bir kuyumcuda çırak olarak çalışıyordu. Parayı altına çevirdiği belirlendi. A.Ö. Dolandırıcılıktan elde edilen para ve altınları T.Ö.’den aldı. farklı tarihlerde iş yerinin güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı. A.Ö. Siyah bir çantaya çok sayıda Cumhuriyet altını ve deste para doldurduktan sonra kuyumcudan ayrılırken görüldü.

Polise götürülen şüpheli T.Ö.’nün ifadesinde, “Bana gönderdikleri parayı altına çeviriyordum. Daha sonra gelip para veya altın olarak alacaklardı. olayla alakası yok.” Diğer şüpheli ise A.Ö. Görüntüleri “Kuyumcunun bana borcu vardı. Borcumu almaya gittim” diyerek savunduğu kaydedildi.

Öte yandan kuyumcunun çırağı T.Ö. tutuklandı.

erenlerajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu