Haber

Van’da bazı okullar tatil edildi ve seçmenler oylarını ücra okullarda kullandı.

KAMYONET– Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı ve 28. Devrim’in milletvekillerinin belirleneceği genel seçim için oy kullanma süreci bugün saat 08.00’de başladı.

İpekyolu ilçesine bağlı Hacıbekir Mahallesi’nde bazı okullar oylamaya açılmadı. Mahallede ikamet eden seçmenler, adreslerine en az 2 kilometre uzaklıktaki okullarda oy kullanma işlemini gerçekleştiriyor.

Mahalle sakinleri son seçimde Van Gölü Endüstri Meslek Lisesi ile Dumlupınar İlk ve Ortaokulunun açılmadığını ve oy kullanmak için farklı okullara yönlendirildiklerini belirtti. Bu durumun kendilerini zor durumda bıraktığını dile getiren seçmenlerden biri, “Gördüğünüz gibi evimiz hemen okulun yanında ama burada insanlar Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Kinyas Kartal İlkokulu gibi okullarda oy kullanıyor. ”

Bir başka seçmen ise önceki seçimlerde mahallede oyların çoğunluğunu HDP’nin aldığını belirterek, “Bizi bu şekilde sindirmeye çalıştıklarını düşünüyorum. Burnumuzun dibinde bir okul var ama bizi Cumhuriyet Lisesi’ne yazdırdılar. Yine de sabah erkenden gidip oylarımızı kullandık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu