Haber

TDED Başkanı Erdem’den ‘dayanışma’ açıklaması

Türk Dili ve Edebiyatı Derneği (TDED) Genel Başkanı Ekrem Fazilet, “yüzyılın felaketi”ni yaşayan Türkiye’de büyük bir dayanışma olduğunu ifade etti.

Erdem, yaptığı yazılı açıklamada, Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ilk gününden itibaren yardım seferberliğinin devletin öncülüğünde ve rehberliğinde yürütüldüğünü belirtti.

Bölgede, gelişmiş ülkelerin bile üstesinden gelmekte zorlanacağı dünya yer sarsıntısı tarihinin en büyük sarsıntılarından birinin yaşandığına işaret eden Fazilet, şöyle devam etti:

“Özellikle hayati ihtiyaçların karşılanmasına yardımcı olan devlet birimleri, arama kurtarma ekipleri, sağlık kurumları ve yardım kuruluşları ilk günden bu yana yaraları sarmaya ve geleceğimize umut vermeye devam ediyor. Bu kadar büyük acılar yaşarken, yardım ve arama kurtarma ekipleri de yaraları sarmaya ve geleceğimize umut vermeye devam ediyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da açıkladığı gibi 70’in üzerinde ülkeden yardım geldi ve onlarca ülkeden kurtarma ekipleri umutlar tükenene kadar canla başla çalıştı. Yaralarımızı her zaman birlikte saracağız.”

Milletin seferberliğini baltalayacak ve yardımları engelleyecek hiçbir girişime müsamaha gösterilmemesi gerektiğini vurgulayan Erdem, “Millet olma şuurunu sonuna kadar hissettiğimiz bir dönemde suni düzensizliklerle halkı oyalayanlara cevabımızdır. buna gölge düşürecek mesnetsiz argümanlar da ‘hepimiz devletiz’ olacaktır.” ifadeleri kullandı.

Türkiye’nin yardım kampanyasında tek yürek olduğunu belirten Erdem, şunları kaydetti:

“Ticari kurumlarımızdan, bankalarımızdan ve bu ülkenin fedakar her ferdinden cömert yardımlar yağdı. Bu yardım seferberliği devam ettiği müddetçe bölgenin en kısa zamanda eski günlerine döneceğine, imrenilecek bir alt ve üst yapıya kavuşacağına inanıyorum. O zamana kadar hepimiz üzerimize düşeni yaparak birlik ve beraberliği bozacağız.Açıklamalardan ve girişimlerden kaçınarak genç nesiller için umut dolu bir gelecek inşa edeceğiz. depremzedelere hiçbir çıkar gözetmeksizin yardım eden, onların tedavi ve yaşamsal ihtiyaçlarını karşılayan, morallerini yükseltmek ve geleceğe umutla bakmaları için maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen depremzedelere minnettarız. emeğini esirgemeyen tüm insanlığa ve insanlık ailesine, Allah hepsinden razı olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu