Haber

Sinop’ta soğuk şokuna giren tonlarca balık kıyıya vurdu

Derin sularda bekleyen soğuk suyun kuvvetli rüzgarlarla yerinden oynayarak suyun üzerine çıkması sonucu doğa olayının yaşandığı Sinop’ta, soğuk sudan şoka giren balıklar yarı baygın halde kıyıya çıktı. durum. Sinop Bülent Ecevit Sokak İskelesi’nde kıyıda şok yaşayan balıkçılar, kıyıda uyuşmuş irili ufaklı çok sayıda balık görerek ağlarını serbest bıraktı. Sinoplular ayrıca oltalarla ve kıyıdan sıyırarak balık tutmaya çalıştılar. Yavaş hareket eden balığı gören vatandaşlar kepçe, yayıcı, kova ve torbalarla kıyıya koştu.

‘EKONOMİK KRİZ, KIYIYA GÖSTERİLEN BALIKLAR İNSANLARIN AKIŞINA GELİYOR’

ANKA’nın haberine göre olayın görgü tanıklarından Hikmet Akan, “Bugün iskele kıyısında insanlar balık avından nasibini aldı. Daha önce Sinop’ta böyle bir şey olmamıştı. Ekonomik kriz nedeniyle kıyıya vuran balıklar gündeme geldi. İnsanlar da iskele kenarlarında balık avından nasibini aldı. Bu çok güzel bir duygu. Keşke hep böyle olsa.”

Nuri Önal ise “Deniz soğuyunca balıklar kayalara ve kumsala çarpıyor. Daha sıcak bölgelere gidiyorlar. Yıllardır İzmir’deyim ama denizin soğuk olduğunu duyunca buraya geldim. burası soğuktu izlemeye çalıştım.. (HABER MERKEZİ)

haber-nusaybin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu