Haber

Şehit polis Fethi Sekin anısına 1500 kilometre pedal çevirdi

Şehit polis Fethi Sekin anısına 1500 kilometre pedal çevirdi

ELAZIĞ – Şehitler anısına bindiği bisiklet türleriyle tanınan Orhan Kotluk, İzmir Adliyesi’nden aldığı Türk bayrağını, şehit polis memuru Fethi Sekin’in memleketi Elazığ’ın Baskil ilçesine getirdi.

İzmir’de yaşayan bisikletçi Orhan Kotluk (47), 5 Ocak 2017’de İzmir Adliyesi’ne bombalı araç ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda kahramanca şehit olan polis memuru Fethi Sekin anısına bisiklet turu düzenledi. Kotluk, İzmir Adliyesi önünde Türk bayrağını alarak yola çıktı. 12 günde 1500 kilometre yol kat eden Kotluk, Elazığ’ın Baskil ilçesine ulaştı. Mezara gelen Kotluk’u, Baskil Kaymakamı Ömer Tuğrul Kundakçı, Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Aşkın Yeğin ve Şehit Fethi Sekin’in kız kardeşi Fikriye Sekin karşıladı. Kotluk bisikletinden inerek getirdiği Türk Bayrağı’nı Kaymakam Kundakçı, Cumhuriyet Başsavcısı Yeğin ve Fikriye Sekin’e verdi. Daha sonra Kotluk, Şehit Sekin’in mezarı başında dua ederek ziyaretçi defterini doldurdu.

Bayrağı teslim aldıklarını belirten Baskil Kaymakamı Ömer Tuğrul Kundakçı, “Öncelikle Orhan kardeşimin ellerine, ayaklarına teşekkür etmek istiyorum. Kendisi İzmir’den Elazığ’ın Baskil ilçesine büyük bir özveriyle geldi. Fedakarlık ve emekle, bazı zorlukları aşarak, yaklaşık 1500 kilometre ötede, şanlı bayrağımız burada bizim için.” , kutsal emanetimizi getirdi. Onun emanetini büyük bir şeref ve haysiyetle aldık. Şehitlerimize vefa borcumuzu ödeyemeyiz, buna ömrümüz yetmez ama şehitlerimizin aziz hatırasını yaşatmak için elimizden geleni yapmak boynumuzun borcudur. Bugün Orhan abinin yaptığı da bunun en güzel örneklerinden biri. “Bu da onlardan biriydi. Fethi Sekin’i, şehitlerimizi, şehitlerimizin haklarını ve ahde vefa duygusunu tüm Türkiye’ye ve kamuoyuna bir kez daha hatırlattık. Bu vesileyle emeği geçenlerden Allah razı olsun. Bu organizasyona” dedi.

2005 yılından bu yana aziz kahramanlar adına pedal çevirdiğini belirten Orhan Kotluk, “Şu anki faaliyetimiz polis memurumuzun anısına İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan aldığım ulu Türk bayrağımızla birliktedir. 5 Ocak 2017’de İzmir Adliyesi önünde meydana gelen bombalı saldırıyı engellemeye çalışırken kurşunlarının bitmesi sonucu şehit olan kahraman Fethi Sekin.” Günlük bisiklet gezisinin ardından bugün Elazığ Baskil’deyim. Şehit Fethi Sekin’in mezarındayım. Bayrağımızı Baskil kaymakamına teslim ettim. Daha sonra tüm şehitlerimiz ve Fethi Sekin anısına bayrağımızı şehidimizin kız kardeşine verdim. Yolculuğum yaklaşık 1.500 kilometre sürdü, 12 günde buraya geldim. “Bunu başardım. Yaşadığım sürece bu faaliyetler devam edecek” dedi.

Şehit Fethi Sekin’in kız kardeşi Fikriye Sekin ise şunları söyledi: “Orhan kardeşimizin 1.500 kilometre uzaktan pedal çevirerek buraya gelmesi bizi gerçekten çok onurlandırdı ve mutlu etti. Bu bayrak benim için çok değerli, onu her zaman saklayacağım. Onu burada kullanmayı da düşünmüyorum çünkü benim için çok özeldi.” “Bu hassasiyeti gösterip buraya geldiği için Allah kendisinden razı olsun” dedi.

etimesguthaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu