İş

Samsun’da Toplum Yararına Programlar (TYP) Kapsamında 112 Kişi Geçici İşçi Olarak Çalıştırılacak

Samsun’da Toplumsal Yarar Programları (TYP) kapsamında 112 kişi geçici işçi olarak işe alınacak.

Samsun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR), işsizlerin çalışma alışkanlıklarından ve disiplinden uzaklaşmalarını önlemek amacıyla Ekim 2023 ile Haziran 2024 tarihleri ​​arasında en fazla 9 ay süreyle çalıştırılmak üzere 112 kişilik geçici personel alımı yapacak. bu kişilere geçici gelir desteği sağlanması ve kamu hizmetlerinin desteklenmesi. .

İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, geçici olarak istihdam edilecek 112 kişiden 84’ünün Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı kurumlarda, 28’inin ise Samsun İl Kültür Müdürlüğü’ne bağlı kurumlarda görev yapacağı belirtildi. ve Turizm. Açıklamaya göre, başvuru yapacak kişilerin programa başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş ve işsiz (SGK, BAĞKUR, emekli değil) olması gerekiyor. Adres Kayıt Sistemine (AKS) göre programdan aynı adreste ikamet eden yalnızca bir kişi yararlanabilecek, 27 Eylül 2017 tarihinden itibaren toplam 9 ay boyunca TYP’den yararlanan kişiler ve hane geliri bu tutarı aşan kişiler başvuruda bulunamayacaktır. Asgari fiyatın 1,5 katı olan 17 bin 103 lira. Programdan yararlanamayacağı belirtildi.

Başvuru koşullarını sağlayan kişiler İŞKUR İl Müdürlüğü, İŞKUR hizmet merkezleri, ALO 170 ve internet sitesi ile iletişime geçebilir; 13-17 Eylül tarihleri ​​arasında Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü adına; Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne 15-19 Eylül tarihleri ​​arasında başvuru yapabilecekler. -SAMSUN

habergolbasi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu