Haber

Refah Partisi’nden toplu istifa

14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı alan Yeniden Refah Partisi’nde toplu istifalar yaşandı. Partinin Samsun İl Başkanı Salih Şahin ile yönetim kurulu üyelerinin de aralarında bulunduğu 25 kişi toplu olarak istifa etti.

İstifasını sosyal medyadan duyuran Şahin, 3 yıldır partisinin il başkanı olarak görev yaptığını belirtti. Şahin, ittifak sürecinin coşku ve heyecanı kaçırdığını söyledi.

Genel Başkan Erbakan’ın yanıltıldığını vurgulayan Şahin, partinin Milli Görüş’ün değerlerinden uzaklaştığını ve istifasını istediğini ancak kabul edilmediğini söyledi.

‘GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ SON SAATLERDE ANLADIK’

Aday gösterme aşamasında örgüt olarak üzerlerine düşen görevleri yerine getirdiklerini kaydeden Şahin, şunları kaydetti:

“Yine bir iftira ve dedikodu kampanyası ortaya çıktı. Son birkaç saat içinde, eski il başkanımız ve MKYK üyemiz Halil İbrahim Demirelli’ye akla gelmeyecek iftiralar atılarak, tüm esaslar hiçe sayılarak genel merkezimizin kuşatıldığını anladık. .

Bu iftirayı başlatanın eski MKYK mensubu Mustafa Barutçu olduğunu düşünüyor ve biliyoruz. Bir de aday adayı olup ödüllerini liste pazarlığında alan ilçe başkanlarının olduğunu da biliyoruz. Mustafa Bey’in bu davranışlarının geçmişte görev yaptığı yapılarda ve partimizin üç yıllık tarihinde açıkça görüldüğünü biliyor ve anlayabiliyoruz. Ama neden yönetimlerinden ve delegelerinden habersiz bu iftira, iftira ve dedikodu kampanyasına dahil olan ilçe başkanlarını anlamak güç.

Hatta bu işin öncülerinin bazı ilçe başkanlarının isimlerini ve makamlarını bilmeden imzalarını kullanarak kullandıklarını da biliyoruz.”

Son noktada niyet ile söz ve eylemlerin aynı olmadığının anlaşıldığını belirten Şahin, “Her fırsatta şunu söyleyen sözde davacıların ne kadar dedikodu ve fitne çıkarabileceğini gördük. milli görüş davasını temsil ederler. Listeye iftira ve dedikodu ile girenlerin bu ülkeye, bu şehre, bu teşkilata, milli görüş davasına bir faydası olmayacağı, hiçbir katkısı olmayacağı aşikardır. Bu nedenlerle 25 arkadaşımızla birlikte il başkanlığı ve il yönetimindeki görevlerimden istifa ettiğimi Samsun kamuoyuna duyurmak isterim.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu