Haber

Marek Hamsik: Şampiyonlar Ligi’nde oynamak bizi olumsuz etkiledi

Bir önceki dönemi şampiyon tamamlayan ancak bu dönem beklentilerin oldukça altında kalan Trabzonspor’un deneyimli yıldızı Marek Hamsik, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Bordo-mavili takımı Napoli’ye benzeten yıldız futbolcu, “Trabzonspor da Napoli gibi çok özel bir kulüp. İlk şampiyonluğumu burada yaşadım.”söz konusu.

“Öğretmen değişikliği kolay değil”

“Şu an içinde bulunduğumuz durumdan memnun değiliz. Futbol böyle bir şey bazen olmuyor. 35 yaşındayım ama her gün çalışıyorum. Trabzonspor’un daha iyiye gitmesi için elimden geleni yapmak istiyorum. Teknik direktör değişiklikleri kolay değil.”

“Efsane olarak görülürsem mutlu olurum”

İki yıl sonra Trabzonspor’un efsanelerinden biri olarak görülürsem çok mutlu olurum.”

“Şampiyonlar Ligi bizi etkiledi”

Aldıkları başarısız sonuçları da dönem başında Şampiyonlar Ligi’nde oynamalarına bağlayan Hamsik, Avrupa’daki kötü sonuçların grubu etkilediğini savundu.

“Sezon başından beri sıkıntılar yaşıyoruz. En büyük hedefimiz Şampiyonlar Ligi idi ama maalesef ona ulaşamadık. Bu da bizi etkiledi. Yoğun maç programının etkisindeydik. Kolay değil. İstediğiniz sonuçları alamayınca devam.Şu anda daha açığız.Yeni hocamızla yeni bir maça anlayışımız var, Trabzonspor’u güzel günler bekliyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu