Ekonomi

İş adamları Diyarbakır ve bölgenin ekonomisini değerlendirdi

Müstakil Endüstrici ve İş Adamları Derneği 5. Bölge Liderler Toplantısı, Genel Lideri Mahmut Asmalı’nın katılımı ile Diyarbakır’da gerçekleştirildi.

Toplantıya genel lider, genel lider yardımcıları ve 5. bölgeye bağlı 15 ilin liderleri katıldı. Toplantıda bir açıklama yapan Diyarbakır Şube Lideri Mehmet Bozkuş, gösterilen ağır ilgiden duydukları memnuniyeti lisana getirdi. Bozkuş, “Diyarbakır Müstakil Endüstrici ve İş Adamları Derneği şubemizin konut sahipliğinde Genel Liderimiz Mahmut Asmalı’nın teşrifleriyle, genel lider yardımcılarımızın ve şube liderlerimizin iştirakiyle 5. Bölge Liderler Toplantısını yaptık. Ağır ilgi ve teveccüh gösterilen toplantıda bölge iktisadının geldiği son noktayı değerlendirip, bölgede yeni açılan fabrikaların, sanayi sitelerinin ve yatırımları ele aldık. Üretim, ihracat ve beraberinde istihdam bölgemiz için çok kıymetli. Ayrıyeten verilen teşviklerden kaynaklı cazibe merkezi haline gelen bölgemiz için dernek olarak neler yapabileceğimizi de yeniden toplantımızda değerlendirdik” dedi.

Güven ve huzur ortamının bölgeye her anlamda canlılık getirdiğini belirten Bozkuş “Diyarbakır’ın 2021 yılı İhracatını örnek verecek olursak 2022 yılında yüzde 35 gibi başarılı bir artış göstermiştir. Her geçen gün İhracaat rakamlarının büyüyerek artacağını ön görüyoruz. Artması içinde gayret göstermeye devam edeceğiz. Program çerçevesinde Batman’da düzenlenen Dokuma Tepesine de iştirak sağladık. Her iki programda bölgemizin iktisadına ve kalkınmasına büyük oranda katkı sağlayacaktır. İlerleyen vakitlerde yapılan bu verimli toplantıların vilayetimize ve bölgemize yararlı olacağına inanıyoruz” diye konuştu. – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu