Teknoloji

Heyecan Dolu TEKNOMER E-Spor Gençlik Kupası Başladı

Keçiören Belediyesi tarafından düzenlenen 50 bin TL ödül havuzuna sahip ‘Liseler Arası TEKNOMER E-Spor Gençlik Kupası’ bugün gerçekleştirilen birinci ön eleme karşılaşmalarıyla başladı. Ekiplerin kıran kırana uğraşlarıyla geçen maçlarda heyecan dolu anlar yaşanırken birinci ön eleme karşılaşmaları cumartesi ve pazar günü de devam edecek.

Keçiören’deki 28 farklı liseden 62 ekibin iştirakiyle gerçekleştirilen birinci ön eleme karşılaşmalarında ekipler 5 şahıstan oluşuyor. Turnuvaya katılan gençler ödül havuzundaki birbirinden değerli armağanlar için kıyasıya yarışıyor. Cumartesi ve pazar günü gerçekleşecek karşılaşmaların akabinde 4 ekip lig sürecine katılmaya hak kazanacak. 26-27 Kasım’da da yeni bir ön eleme turnuvası yapılarak buradan da 4 grup lig sürecine katılmaya hak kazanacak. 8 gruptan oluşacak e-spor liginde ekipler hem okullarını temsil edecek hem de Aralık ayının sonunda yapılacak büyük finalde yarışmak için çaba edecek.

İkinci ön eleme turnuvası için müracaatlar ise 19-23 Kasım tarihleri ortasında “teknomer.kecioren.bel.tr” adresinden yapılabilecek.

Keçiören Belediye Lideri Turgut Altınok turnuvaya katılan gençlere muvaffakiyetler dileyerek, lig sürecine kalmaya hak kazanacak kadroların da oldukça heyecanlı bir süreç yaşayacağını lisana getirdi. ​

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu