Haber

Erdoğan: Rusya’nın yaptığı açıklamaya saygı duymak durumundayım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Endonezya’da düzenlenen G20 Liderler Zirvesi’nin akabinde medya merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beyoğlu’nda 6 kişinin öldüğü saldırıyla ilgili, “DEAŞ’la çaba mazereti altında terör örgütüne takviye verenler de dökülen her damla kana ortaktır. Terörle çabada tüm dost ve müttefiklerimizin, Türkiye’nin haklı mücadelesine samimi desteğini bekliyoruz. Terör tehdidini kaynağında bertaraf etme stratejimizi kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz. Ne yaparlarsa yapsınlar, kimin arkasına saklanırsa saklansınlar teröristler kendilerini bekleyen acı akıbetten kurtulamayacaktır. Ülkemizin ve bölgemizin geleceğinde terörün hiçbir türlüsüne yer olmadığının altını tekrar çizmek istiyorum” dedi.

Erdoğan, ABD’den F-16 tedarikine ait, “Sayın Biden, olumlu gelişmelerin olduğunu söyledi” sözlerini kullandı.

Tahıl koridoru ile ilgili soruya da Erdoğan, “Görüşmelerimiz sürekli devam ediyor ve şu an itibarıyla devam edeceği kanaatindeyim, herhangi bir sıkıntı yok. Sayın Putin’le görüşmeleri yaparak gübre ve amonyak nakliyatını ele alacağız. Süreyi de 1 yıla çıkarmanın gayreti içerisinde olacağız” karşılığını verdi.

‘RUSYA’NIN AÇIKLAMASINA HÜRMET DUYMAK DURUMUNDAYIM’

Polonya’ya düşen füze ile ilgili, “Rusya’nın yaptığı açıklamaya saygı duymak durumundayım. Rusya’nın ‘Bizimle bu işin alakası yoktur’ demesi bizim için değerli. Biden’in füzelerin Rus üretimi olmadığını açıklaması Rusya ile alakası olmadığını göstermektedir. İnceleme, araştırma şarttır” değerlendirmesinde bulundu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu