Haber

Depremzedeler Sinop Güç Birliği’ne ve Belediye Kent Konseyi’ne Yöresel Yemekle Teşekkür Etti

MUSTAFA USTASI

6 Şubat depremlerinin ardından Hatay’dan Sinop Türkiye’ye gelen depremzedeler, bölgeleri için hazırladıkları yemeklerle kendilerine destek olan Sinop Güç Birliği ve Sinop Belediyesi Kent Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür etti. Depremzede Ebru Boyar, “İlk 48 saat kimse gelmedi. Ne yemek ne su vardı. Zaten telefonlar da çalışmıyordu. O yüzden çok sıkıntı çektik.”

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremlerin ardından Hatay’dan Sinop’a gelen depremzedeler, kendilerine destek olan Sinop Güç Birliği üyeleri ve Sinop Belediyesi Kent Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür etmek için yemeklerini tattırdı.

“GELDİKLERİNDEN BERİ BİZİMLE İYİ İLİŞKİLERİ OLDU”

Sinop Belediyesi Kent Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Ustacan şunları söyledi:

“Bugün bu arkadaşlarımız kendi yöresel ürünleri olan içli köfte yapacaklar. Buradaki arkadaşlarımız deprem bölgesi Hatay’dan geldiler. Depremzedeydiler. Geldikleri günden beri bizimle çok iyi iletişim halindeler. Diğer ailelere yaptığımız gibi onlara da elimizden geldiği kadar yardım ettik.”Yörelerinin yemeği olan içli köfteyi bize tattırmak istediler. Tamam dedik ama malzemeleri alacağız. Sabah birlikte alışverişe gittik. Ekipmanlarımızı satın aldık ve burada kendileri yapıyorlar. İnşallah bitince yiyeceğiz.”

“EVİMİN İÇİNDEKİ TÜM DUVARLAR ÇATLADI VE ŞU ANDA UYGUN DURUMDA DEĞİL”

Hatay’dan Sinop’a gelen depremzede İhtimam Büyükaşık, şunları söyledi:

“Deprem bizi buraya getirdi. En güney ucundan en kuzey ucuna kadar geldik. Ağabeyimin kızı, yeğenim, kendisi ve eşi Sinop’un Boyabat ilçesinde memur. Bizi Boyabat’a getirttiler. Yaralılarımız oldu. tedavi olması gereken çocuk oraya vardığımızda çocuğumuzun okulunun orada olmadığını gördükten sonra eğitimine Sinop Merkez Hoş Sanat Lisesi’nde devam etti ve Spor Buraya lise için geldik. Burada bize çok büyük destek oldular. Senin iyiliğin için çok teşekkür ederim. Ellerinden geleni yaptılar. Bizi hiç yalnız bırakmadılar. Kendimizi hep bir aile içinde hissettik. Teşekkür ederim. Deprem bölgesindeki evim hafif hasarlı olarak gösterildi. Ama evimin içinde tüm duvarlar çatlak ve şu anda oturulacak durumda değil. Elbette herkes gibi biz de çok şey kaybettik. Sayabileceğim 100 kaybım var. Eski öğrencilerim, öğretmen arkadaşlarım, akrabalarım, kuzenim, arkadaşlarım. Hayatta kalan olarak kaybı olmayan kimse yoktu. Sinop’a geldiğimizde Sinop Güç Birliği Derneği ve Sinop Belediyesi Kent Yönetim Kurulu üyeleri bize yardımcı oldu. Onlara çok teşekkür ediyoruz.”

“İLK 48 SAAT KİMSE GELMEDİ. YİYECEK VE SU YOKTU”

Hatay’dan Sinop’a gelen Ebru Boyar, şunları söyledi:

“Deprem nedeniyle buradayız. Deprem nedeniyle buralara kadar geldik. Evimiz yıkıldı. Kızım hastalandı. Oradaki hastanelerde yıkıldı. O yüzden buraya gelmek zorunda kaldık. Kızım depremde hasar gördü. 28 kişi olarak buraya getirildik.Çocuklarımızın okulu vesilesiyle buraya Sinop’a getirildik.Geldik.Çocuklarımızı okula kaydettik.Burada da çok güzel dostluklar, dostluklar kurduk.Bizi ailemiz gibi sahiplendiler. .Sinop Güç Birliği ve Sinop Belediyesi Kent Konseyine teşekkür ediyorum.Ailem gibi oldular.Deprem bölgesinde çok mağduriyetimiz oldu.İlk 2’deydik.Orada ilk 48 saat kimsesiz kaldık.Kimse gelmedi. ne yemek ne su.Ulaşabildiğimiz hiçbir şey yoktu.Zaten telefonlar da çalışmıyordu.O yüzden çok sıkıntı çektik.Bugün burada Hatay’ın yöresel lezzetlerini tanıtıyoruz.Yardımlarından dolayı bize teşekkür etmek için bu ikramı yaptık. . Oruçluyuz ve çarşaf orucu yapacağız. Sinop’a bu iki lezzeti tattırmak istiyoruz.”

Kaynak: ANKA / Ömür Boyu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu