Ekonomi

DDTECH, yerli dijital çözümlerini Bakü’de tanıtacak

Şirketlerin dijital dönüşüm gereksinimlerine yönelik uçtan uca eser ve tahliller üretme gayesiyle 2018 yılında kurulan DDTECH, 2 Aralık’ta Azerbaycan’ın başşehri Bakü’de gerçekleştirilecek Türkiye Finans Dalı Önderler Zirvesi’nde geliştirdiği eser ve hizmetleri Azerbaycan’ın öncü kurumlarına tanıtacak. Tepe, Türkiye’de geliştirilen bankacılık, sigortacılık ve teknoloji tahlillerinin Azerbaycan’a ihracı konusunda iki ülkenin önde gelen şirketlerini bir ortaya getirecek.

“Azerbaycan’ın dijital dönüşümüne destek olacağız”

DDTECH Genel Müdürü Dr. Tanay Evliya, iki yıldır Azerbaycan’ın dijital dönüşümüne yardımcı olmak gayesiyle çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirterek, bu sene de DDTECH bünyesinde geliştirilen eser ve tahlilleri Azerbaycan’ın öncü firmaları ile paylaşacaklarının altını çizdi. Evliya, “DDTECH’te kurumların dijital dönüşüm ihtiyaçlarına uygun şekilde geliştirdiğimiz yerli ve milli çözümleri, sektörel ihtiyaçlara uygun şekilde tasarlayarak gerekli yazılım ve servislerle birleştiriyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana pazarda farklılaşmak isteyen müşterilerimizin dijital dönüşüm ihtiyaçlarına yönelik uçtan uca projeler yürütüyoruz. Bu kapsamda kardeş Azerbaycan’ın dijital dönüşüm yolculuğunda rol almaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz” dedi.

“İngiltere’de ofis kuruyoruz”

Bugün telekomünikasyon, bankacılık-finans ve hizmet dalları olmak üzere pek çok alanda faaliyet gösterdiklerinin altını çizen Evliya, “2023’te yerli teknoloji ihracatımızı Azerbaycan üzerinden Orta Asya’nın yanı sıra Avrupa ve Orta Doğu ülkelerine de gerçekleştirmek için yatırımlarımıza hız verdik. Bu hedefimizi destekleyici bir adım olarak da Azerbaycan ve Estonya’da birer ofis açtık. Ayrıca İngiltere’de bir ofis kurma çalışmalarımız sürüyor” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu