Haber

Azerbaycan’ın İstanbul Başkonsolosundan Cumhurbaşkanı Ergün’e ziyaret

MANİSA (İGFA) –Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu Narmina Mustafayeva, İstanbul Konsolosu Zaur Allahverdi-Zada ve Konsolos Sevinj Süleymanova, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü ziyaret etti.

Ziyarette, Büyükşehir Belediyesi Meclisi MHP Küme Başkan Yardımcısı Mehmet Güzgülü, Genel Sekreter Yardımcısı Ergün Aksoy, Lider Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu ve Manisa Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği Lideri Şentürk Hoşgül de hazır bulundu. Misafirlerini kapıda karşılayan Lider Ergün, Başkonsolos Narmina Mustafayeva’ya Manisa bezinden ve çerçeveli temsili bir kaftan ile mesir hamur işleri ve Manisa’yı tanıtan eserlerin bulunduğu çanta hediye etti. Azerbaycan’ın İstanbul Başkonsolosu Narmina Mustafayeva, Karabağ’ın endemik yapısında bulunan Har-ı Bülbül çiçeği ile işlenen ikram ve çeşitli ikramlar sundu.

MANİSA’YA SÖYLEDİ

Önder Ergün, konuklarını Manisa’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Manisa’nın tarihi ve doğal güzellikleri ile Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarından bahsetti. Önder Ergün, Manisa’nın, Osmanlı’da dünyaya hükmeden padişahların yetiştiği değerli bir şehir olduğunu da belirterek, şehrin sahip olduğu tarımsal potansiyeli ve tarım potansiyeli ile Türkiye’nin lokomotifi olan şehirlerin ortasında yer aldığını söyledi. endüstri. Önder Ergün, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki kardeşliğin sonsuza kadar süreceğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu