Haber

AK Partili Çakır: “Tiyatro 6,5’lik masada devam ediyor”

AK Parti Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, “Tiyatro 6,5 masada oynanmaya devam ediyor” dedi.

Çakır, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, yaklaşık 500 bin sözleşmeli çalışanın takıma transfer edildiğini hatırlattı.

Çakır, pandemi döneminde üretimin durması ve küresel krizin yol açtığı konut sorununu 3.5 milyon vatandaşın faydalanacağı “İlk Evim İlk İş Yerim” projesiyle çözmeyi hedeflediklerini belirtti. Olası sorunların önüne geçmek için rekor zamlar yapıldığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı borç yapılandırma paketi ile milletin bir sorununun daha çözüleceğini kaydeden Çakır, yaklaşık 2,5 milyon sürücünün ceza puanının silineceğini, 10 bin kişinin de ehliyetinin iade edileceğini bildirdi.

Emeklilik yaşı (EYT) kanunu ile ilgili kanun teklifinin dün itibariyle milletvekillerinin imzasına açıldığını hatırlatan Çakır, AK Parti’nin teklifin yasalaşmasıyla bu sorunu ortadan kaldıracağını söyledi.

Çakır dedi ki:

“Tiyatro maalesef 6.5 derece masasında oynanmaya devam ediyor. Milletimize verdiğimiz sözleri bir bir tutuyoruz. Dağ gibi dertleri dağ gibi hizmete dönüştürmeyi başardık. Bundan sonra da devam edeceğiz.” aziz milletimizin dertlerini bu mukaddes çatı altında çözsünler gündemlerini sadece yemekle idame ettirsinler şekillensin türkiye düşmanları 6.5 puanlık masada toplantılarına devam etsinler belirlenmemiş bu masa adayları henüz milletimiz tarafından kesinlikle kabul görmemiştir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu