Haber

AK Parti Bingöl İl Başkanı’ndan suç duyurusu: Tehdit edildim

Fırat Bulut

BİNGÖL – AK Parti Bingöl Vilayet Lideri Haşim Sağlar, ‘tehdit edildiği’ gerekçesiyle Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı’na kabahat duyurusunda bulundu.

Sağlar kabahat duyurusuna ait yaptığı basın açıklamasında, “Yaşamış olduğum menfur olay ile ilgili Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusuna bulundum. Konunun şahsen ve avukatlarım aracılığıyla takipçisi olacağım. İnandığı yolda yürüyen korkuya tutsak olmaz” dedi.

‘EVİME KADAR TAKİP ETTİLER’

Haşim Sağlar, 22 Kasım’da sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla ‘tehdit edildiğini’ duyurdu. Sağlar, “Siyasetin dip yaptığı nokta …” notuyla paylaştığı tweetinde şu ifadelere yer verdi: “Evime kadar takip edilerek tehdit edildim. Hiçbir ekonomik ve siyasi hedef gözetmedim ve gözetmeyeceğim. Yola çıktığım ilk günkü gibi inandığın yolda yürümeye devam edeceğim.”

Haşim Sağlar, konuya ilişkin Gazeteduvar’a yaptığı açıklamada ise “4-5 kişiydiler. Akşam evime giderken evime kadar takip edip tehdit ettiler. Konu savcılığa intikal ettiği için ayrıca açıklama yapmayacağım” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu