Yaşam

51. İstanbul Müzik Festivali başlıyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 51. İstanbul Müzik Festivali, 1-17 Haziran tarihleri ​​arasında müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Festival, 1 Haziran Perşembe akşamı Atatürk Kültür Merkezi Türk Telekom Opera Salonu’nda 2019-2023 Festival Açılış Konseri Orkestrası Tekfen Filarmoni Orkestrası ve Jan Lisiecki’nin vereceği konserle başlayacak.

Açılış haftasında dinleyiciler soprano ve şef Barbara Hannigan’ı da Türkiye’deki ilk konserinde dinleyecek. Hannigan’a Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın eşlik edeceği konser, 3 Haziran Cumartesi günü AKM’de gerçekleşecek. Çellist Nicolas Altstaedt ise Münih Oda Orkestrası eşliğinde 2 Haziran’da İş Kuleleri Salonu’nda müzikseverlerle buluşacak.

Müzik Rotası, Hafta Sonu Klasikleri ve Müzikli Hafta Sonu festivalin ilk hafta sonunda seyirciyle buluşacak.

17 Haziran’a kadar 60’tan fazla ismin 18 farklı mekanda, 25 konserde ağırlanacağı festivalin biletleri passo.com.tr’den, Passo taşınabilir uygulamasından, Passo satış noktalarından ve İKSV ana gişesinden (10.00-13.00 ve 14.00-Pazar hariç her gün). 18:00 arası) satın alınabilir. Konservatuarların müzik bölümünde okuyan öğrenciler, konserleri ücretsiz olarak takip edebilecek. Öğrenciler ise 10 TL’lik Eczacıbaşı Genç Bilet uygulamasından tüm İKSV etkinliklerinde yararlanabilecek.

Festival programı hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu