Haber

Yaşlı çift, alyanslarını depremzedeler için Kızılay’a bağışladı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Türk Kızılayı’na yurdun dört bir yanından depremzedelere yardım için yapılan bağışlar devam ediyor.

Türk Kızılayı’ndan yapılan açıklamaya göre, depremden etkilenenlere büyüklerin yanı sıra çocuklar da çok sayıda yardımda bulundu.

Abdullah ve Elif Çakır kardeşler, kumbaralarında biriktirdikleri parayı depremden etkilenen akranlarının ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla akıllı saat ve oyuncak almak için Türk Kızılayı’na bağışladı.

Melike Hifa Kartal ise depremzedeler için yazdığı mektubu ve oyuncağını, onları deprem bölgesine göndermek için ailesinin hazırladığı koliye koydu.

Bisiklet almak için biriktirdiği parayı depremzedelere gönderdi.

Uzun süredir bisiklet almak için para biriktiren 4. sınıf öğrencisi Mikail Doğan, beyin sarsıntısı geçiren akranlarına yardımcı olmak için kumbarasını Türk Kızılayı’na gönderdi.

Necmettin Avcı ise su bidonuna doldurduğu bozuk paraları ve Miraç Kandili’nde topladığı harçlıkları Türk Kızılayı’nın Ankara’daki genel müdürlüğüne getirdi.

hayır kurumu parası bağışladı

Türk Kızılayı’nın farklı bölgelerdeki şubelerine başvuran hayırseverlerden biri, maddi durumu iyi olmadığı için yardım olarak aldığı 500 lirayı deprem bölgesindekilerin daha fazlasına ihtiyacı olduğunu söyleyerek bağışladı.

Türk Kızılayı Melikgazi Şubesi’ne gelen yaşlı bir çift, “Biz buradayız, elimizdeki tek şey bu” diyerek, Türk Kızılayı yetkililerine mendile sarılı bir çift küpe ve alyans verdi.

Bir bayan da depremzedelerin yaralarını iyileştirmek için yüzüğünü bağışladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu