Teknoloji

WhatsApp’a tüm mesajlaşma uygulamalarından mesaj gönderebileceksiniz

Diğer birçok büyük teknoloji platformu gibi WhatsApp’ın da Avrupa Birliği Dijital Pazarlar Yasası’na (DMA) uyum sağlamak için bazı önemli değişiklikler yapması gerekiyor. Bu değişikliklerden biri de WhatsApp mühendislik yöneticisi Dick BrouwerAçıklandığı gibi, diğer mesajlaşma platformlarıyla birlikte çalışabilirlik.

Birlikte çalışabilirliğe geçiş, başlangıçta kısa mesajları, resimleri, sesli mesajları, videoları ve gönderilen dosyaları içerecektir. Teorik olarak bu, kullanıcıların iMessage, Telgraf, Google MesajlarıVe sinyalGibi üçüncü taraf uygulamalar aracılığıyla WhatsApp’taki insanlarla sohbet etmelerine ve bunun tersi de geçerli olacaktır.

Ancak bu noktadan sonra Meta’nın mesajları nasıl güvenli ve şifreli tutacağı büyük merak konusu. Yani her şey diğer şirketlerin ne yapacağına bağlı.

DMA resmi olarak geçen yıl yürürlüğe girmiş olsa da AB, Meta gibi şirketlere Mart 2024’e kadar uyum sağlamaları için süre veriyor. Bu değişikliklerin yalnızca AB’de mi yürürlüğe gireceği yoksa dünyanın her yerinde mi geçerli olacağı şu an bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu