Teknoloji

Oyunculara Özel Otomobil: Ferrari Vision Gran Turismo

Ürettiği spor arabalarla tüketicileri kendine hayran bırakmayı başaran İtalyan araba devi Ferrari, dikkat çeken bir atak yaptı. Şirket, gerçekleştirdiği bir aktiflikte yeni kurgusal otomobili “Vision Gran Turismo“yu duyurdu. Şu an canlı bir örneği olmayan ve muhtemelen hiçbir vakit da olmayacak süper araba, tasarımı ve teknik özellikleriyle mest ediyor.

Ferrari Vision Gran Turismo hem fütüristik hem de retro bir dizayna sahip. Şirketin 1960 ila 1970’li yıllarda sattığı 330 P3 ve 512 S isimli modellerden esinlenilerek oluşturulan Vision Gran Turismo, sahip olduğu çıkıntılar, far yapısı ve tek koltuklu kokpiti ile gerçek bir yarış otomobili.

Karşınızda Ferrari Vision Gran Turismo!

Ferrari Vision Gran Turismo’nun sadece ön tasarımı değil, art tasarımı da epeyce farklı. İnce arka aydınlatmalara sahip olan araba, kanat ve difüzör dizaynını ise 499P isimli modelden alıyor. Pekala hiçbir vakit gerçek olması beklenmeyen bu kurgusal arabasının nasıl bir motoru var?

Vision Gran Turismo, GT3 ve 499P isimli yarış otomobillerinde kullanılan 3.0 litrelik çift turbolu motordan güç alıyor. 1.030 beygir gücü ve 900 Nm tork pahasına sahip olan otomobil, 0-100 km/sa hızlanmasını 2 saniyenin altında, 0-200 km/sa hızlanmasını ise 5 saniyenin altında gerçekleştiriyor. Azamî sürat ise 350 km/sa olarak açıklandı. Araçtaki vites sistemi ise Ferrari’nin Formula 1’de kullandığı 8 vitesli yapı olarak karşımıza çıktı.

Ferrari Vision Gran Turismo, 23 Aralık’ta Gran Turismo 7‘ye eklenecek ve oyuncular, bu muhteşem arabası deneyimlemeye başlayacaklar. Bununla birlikte; aracın birebir oranlı bir kopyası, İtalya’nın Maranello kentindeki Ferrari müzesinde sergilenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu