Haber

Kuşadası Belediyesi, Ukrayna’nın Lviv kentinden gelen heyeti ağırladı

Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Seyfi Seyhan Suvari, Ukrayna’nın Lviv kentinden gelen heyeti makamında ağırladı. Ziyarette iki şehrin ortasında yapılabilecek proje işbirlikleri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Belediye Başkan Yardımcısı Seyfi Seyhan Suvari, Lviv Kent Konseyi Belediye Başkanlığı Dış İlişkiler ve Tanıtım Ofisi Dış İlişkiler Daire Başkanı Iryna Dzhyhovska ve Lviv Kent Konseyi Yardımcısı ve Lviv Belediyesi Kültür, Gençlik, Spor ve Dış İlişkiler Daimi Komitesi Lideri Leila Melesova, Valchak’ı ofisinde ağırladı. Kuşadası Kent Konseyi Yabancılar Meclisi Koordinatörü Olena Burgaç ve Kuşadası Belediyesi Dış İlişkiler Müdürü Kadriye Balıkçı’nın da katıldığı ziyarette, Lviv Belediyesi ile Kuşadası Belediyesi’nin geleceğe yönelik gerçekleştirmeyi planladığı projeler konuşuldu.

Lviv Kent Konseyi Belediye Başkanlığı Dış İlişkiler ve Tanıtım Bürosu Dış İlişkiler Daire Başkanı Iryna Dzhyhovska, Kuşadası’nı ilk kez ziyaret ettiklerini belirterek, “Kuşadası turizm açısından çok değerli bir bölge. Ortak projeler hayata geçirmeyi çok isteriz. Şehrimizde Kuşadası Belediyesi ile birlikte projelerinize destek olun.” “Kuşadası Belediyesi olarak Ukrayna-Rus savaşının başladığı ilk günden bu yana bize büyük destek oldunuz. Ayrıca Kuşadası’nda Ukraynalılar Derneği’ne verdiğiniz desteği de görüyoruz. Bu bizi çok mutlu ediyor. Teşekkür ederiz. Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ve Kuşadası Belediyesi’ne ‘Ukrayna’ adına “Kendilerine ve savaş mağdurlarına desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Ortak projelerde bir arada olmayı çok isteriz” dedi.

Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Seyfi Seyhan Suvari ise Ukrayna ile Rusya arasındaki savaşın bir an önce sona ermesi yönündeki temennilerini dile getirdi.

Lviv heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkan Yardımcısı Seyfi Seyhan Suvari, “Kuşadası Belediyesi olarak savaş bölgesine ve şehrimize gelen savaş mağdurlarına elimizden geldiğince destek olmaya çalıştık ve her zaman devam edeceğiz. ” – AYDIN

habertekman.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu