Haber

Bitlis Emniyet Müdürlüğü Yolcu Otobüslerindeki Emniyet Kemerlerini Denetliyor

Bitlis Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik grupları, yolcu otobüslerinde yolculara emniyet kemeri konusunda bilgi veriyor.

Bitlis-Tatvan karayolu Rahva bölgesinde şehirlerarası otobüsleri kontrol eden trafik ekipleri, yolculara verdikleri bilgiler sayesinde yolcuların emniyet kemeri takmasını sağladı. Bitlis Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube Müdürlüğü ve Bölge Trafik Şube Müdürlüğü görevlileri, şehirlerarası otobüs kontrollerinde sürücü ve yolculara emniyet kemeri takmaları konusunda bilgi verirken, kış lastiği kontrolleri de yapıldı.

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü Vekili ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Uğur Altuntaş, haftanın 7 günü bu kontrolleri gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bitlis İl Emniyet Müdürlüğü olarak otobüsleri ve otobüslerdeki yolcuları bilgilendirmeye devam ediyoruz. 2023 yılında da bu şekilde faaliyetlerimizi yürüttük. Ayrıca 2023 yılı sonuna kadar aylara kadar sivil trafik personeli kiralayarak vatandaşlarımız ile birlikte seyahat etmelerini sağlıyoruz.Otobüste karşılaştıkları olumsuz durumlar karşısında gerekli cezai süreci uyguluyoruz. ve sürücünün uygunsuz davranışları.Vatandaşlarımıza varış sonrasında emniyet kemeri takma konusunda sivil bir kontrol yaptığımızı da bildiriyoruz.Bunun dışında otobüs kazalarında ölüm ve yaralanmalar da oluyor. Emniyet kemeri takmadıkları durumlarda emniyet kemeri takmaları Bununla ilgili olarak haftanın 7 günü belirli saatlerde otobüsleri kalkış veya hareket halindeyken durdurarak vatandaşlarımızı emniyet kemeri takma konusunda bilgilendirmek için gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Sonuç olarak vatandaşlarımızın emniyet kemerini takarak bilinçli ve güvenli yolculuk yapmalarını sağlıyoruz. Ayrıca kış sezonu olması nedeniyle lastiklerin kış sezonuna uygun olup olmadığını da kontrol ediyoruz. “Vatandaşlarımızın can güvenliğini sağlamak amacıyla Bitlis İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube Müdürlüğü ve Bölge Trafik Şube Müdürlüğü olarak yaklaşık 100 işçi ve 15 grupla vatandaşlarımızın can güvenliğini sağlamaya çalışıyoruz” dedi. – BİTLİS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu