Haber

Amazon’da Dört Çocuğu Kurtaran Köpek Wilson Kayboldu…

Amazon ormanlarında 40 gün sonra sağ salim ulaşılan 4 çocuğu dünya kamuoyu konuşurken operasyona katılan gruptan kötü haber geldi. Kayıp çocuklara ilk ulaşan kurtarma köpeği Wilson’dan henüz bir haber yok. Çocukların kurtarılması ülke ve dünya genelinde memnuniyetle karşılanırken, ‘Geride kimse kalmayacak’ mottosuyla hareket eden Kolombiya ordusu, arama çalışmalarının bitmediğini belirten bir anons yaptı.

Düşen uçaktaki çocuklara 40 gün sonra ulaşıldı.

Başkan Gustavo Petro, mucize kurtuluş Twitter’dan ‘Bütün ülke için büyük sevinç! 40 gün önce Kolombiya ormanlarında kaybolan 4 çocuk sağ olarak bulundu.

Kolombiya ordusu, kurtarma çalışmalarının sona ermediğini açıkladı.

Kurtarma çalışmalarına katılan köpek Wilson’dan ise herhangi bir haber alınamadığı belirtildi. Araştırmalar, Wilson’ın çocuklara herkesten önce ulaştığını gösterdi.

Ordu, bulunan ayak izleri nedeniyle köpeğin bir süre çocuklara eşlik ettiğini bildirdi.

Ordu, “kimse geride kalmayacak” fikrinden yola çıkarak, ekip üyesi Wilson’ı arama çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Wilson’ın çocuklara ulaştığı en büyük ipucu çocuklardan geldi.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, çocuk hakları üzerine çalışan bir devlet kurumu olan Kolombiya Aile Sağlığı Enstitüsü Müdürü Astrid Caceres’in haberine göre, çocuklar, Wilson olduğunu belirtmeden ormanda bir ‘köpek’ ile karşılaştıklarını belirtti.

Caceres, çocukların ‘nerede olduğunu bilmeden yanlarına gelen bir köpek’ten bahsettiklerini de ekliyor. Ordu ayrıca çocuklara ait olan ve köpeğe ait olabilecek ayak izlerinin çok yakınında bulduğunu açıkladı.

Lesly ve Soleiny’nin çocukları hastanede kendilerini ziyaret eden ordu komutanı Helder Fernan Giraldo Bonilla’ya verdikleri resimlerde Wilson olabilecek bir köpek resmi var.

Ordu, bu çizimlerin askerlerin sıkı çalışmasını hatırlattığını ve Amigode4patas (Dört ayaklı arkadaş) Wilson’ın asla geride kalmayacağını belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu